پیوند ها:

پیام هوادار

 

 

گلزنان مس

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

لغو بازی‌ها بزرگترین ضربه ممکن به ماست

لغو بازی‌ها بزرگترین ضربه ممکن به ماست

چهار محور با ربیعی؛ قربانی لیگ نیمه تمام و حاشیه‌سازان مجازی

سرمربی مس رفسنجان در مصاحبه مفصل خود راجع به گمانه زنی‌های تعطیلی لیگ، تمرینات انفرادی بازیکنانش و دردسرهای فراوان در صورت ادامه بازی‌ها صحبت کرد. وی همچنین درباره لغو اردوی چهارباغ و حواشی مربوط به آن هم توضیح مفصلی داد.

مس رفسنجان از همه تیم‌های لیگ یکی به صعود نزدیک‌تر است و شاگردان محمد ربیعی به اندازه‌ای در جریان بازی‌ها به خصوص در نیم فصل دوم امتیاز اندوخته‌اند که با آسودگی خیال بیشتری به فکر ادامه لیگ باشند. اما در چنین شرایطی فقط یه موضوع می‌تواند سد صعود تیم شهر پسته باشد؛ کرونای شوم و بدقلق. هر روز گمانه زنی‌هایی درباره ادامه یا لغو بازی‌های فوتبال ایران مطرح می‌شود و تا زمانی که تصمیم قطعی سازمان لیگ اعلام نشود، این گمانه زنی‌ها ادامه دارد. در صورت لغو بازی‌ها و پاک شدن نتایج، می توان دو تیم مس رفسنجان و مس کرمان را بزرگترین قربانیان کرونا در فوتبال ایران دانست که تمام تلاش آن‌ها نافرجام می‌ماند. در همین خصوص با محمد ربیعی مصاحبه‌ای ترتیب دادیم تا علاوه بر آخرین شرایط بازیکنان مس، نظرش را هم درباره تبعات این تعطیلی بگوید. در آخر هم به جنجال‌های مجازی در آخرین روزهای سال فیدبک زدیم که چرا همه جوره با اردو و تمرین مس به شکلی مرموز مخالفت شد. مصاحبه سرمربی مس با کرمان ساکر را در ادامه بخوانید.

اگر تصمیم به تعطیلی بگیرند از حقمان دفاع می‌کنیم

از ربیعی خواستیم نظرش را درباره شایعات و گمانه زنی‌ها مبنی بر پاک شدن نتایج بگوید: ابتدا سال نو را به هموطنان به خصوص مردم استان کرمان تبریک می گویم و سالی پر از سلامتی، امید و شادی را برای آن ها آرزومندم. همچنین امیدوارم برای مردم عزیز رفسنجان اتفاقات خوبی رقم بخورد. راجع به مسئله ای که مطرح کردید باید بگویم وقتی مداری از یک مدار ثابت به هم می خورد حرف های ضد و نقیض مطرح می شود اما به نظر من این یک موضوع جهانی است و در رابطه با بازی های لیگ فوتبال ایران با مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ صحبت کردم و دیدم که اراده قوی برای ادامه بازی ها وجود دارد. اگر هم لیگ تعطیل شود قرار نیست نتایج بازی ها پاک شود چون این ضربه بزرگی به برخی تیم هاست و بدترین تصمیم ممکن خواهد بود. بیش از دو سوم بازی ها سپری شده و تعداد بازی های کمی باقی مانده و اگر قرار باشد بازی ها تعطیل شوند اجحاف بزگی است. خودم و تیمم منتظر ادامه بازی ها هستیم تا از مابقی بازی ها به سلامت عبور کنیم اما اگر قرار باشد بازی ها تعطیل شوند ما مطمئنا از حقمان دفاع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تیمی که الان در صدر جدول است و قهرمان نیم فصل شده و فاصله 8 امتیازی با تیم سوم دارد و علاوه بر این 14 تفاضل گل جلوتر است نشان می دهد تلاش و مشقت زیادی را برای رسیدن به این جایگاه متحمل شده و اصلا خوب نیست این همه تلاش نادیده گرفته شود. الان نمی خواهم به مسئله ای بپردازم که حتی به آن فکر نمی کنم و ذهن تیم و هواداران را درگیر کنم. این گمانه زنی ها برای برخی ها سودمند است و در تعطیلی بازی ها منافعی دارند و دوست دارند این مسئله رخ دهد. با احترام به همه تیم ها فعلا موضع رسمی خودم و تیمم را مطرح نمی کنم و منتظریم هرچه سریع تر نحوه مقابله و جلوگیری از شیوع کرونا به همت مردم و رشادت جامعه پزشکی کشور پیدا شود و امیدوارم آنچه که به صلاح جامعه است رخ دهد و برای بازی های فوتبال هم تصمیم قطعی و صحیح بگیرند.

چهار بار به تیم برنامه دادیم، چاره‌ای نیست

سرمربی مس رفسنجان در واکنش به اینکه تمرینات انفرادی بازیکنان به دور از کار گروهی تا حدی امکان پذیر است، گفت: تا الان طبق اطلاعیه هایی که از تاریخ 11 اسفند به ما اعلام شد چهار برنامه بلندمدت ارائه کردیم که مستندات آن هم موجود است. یک بار بازی 14 اسفند ما کنسل شد ما برنامه دادیم و سپس اعلام کردند 28 اسفند بازی داریم که باز هم برنامه دادیم. سپس اعلام کردند بازی ها تا تاریخ 14 فروردین تعطیل است و ما برنامه دیگری به باشگاه ارائه کردیم و در آخر اعلام شد بازی ها در تاریخ 19 فروردین برگزار نمی شوند و برنامه بلندمدتی به باشگاه دادیم تا به بازیکنان هم اعلام شود. اکنون نیز همانند بسیاری از تیم ها بازیکنان ما به صورت انفرادی تمرین می کنند و می دانیم شرایط سختی است و دوری از فوتبال خیلی برای بازیکنان سخت است. هم از نظر فیزیولوژیک و علوم آمادگی جسمانی و هم از نظر حفظ تمرکز شرایط پیچیده می شود و قطعا چالش برانگیز خواهد بود اما با توجه به اینکه کرونا یک اتفاق نادر در جهان بوده و در وضعیتی که الان ما در آن قرار داریم تجربه چنین موردی نبوده، سعی می کنیم با رعایت تمام نکات و اصول بهداشتی به صورت انفرادی تمرین کنیم و منتظریم تکلیف نهایی مشخص شود.

مس رفسنجان بیشترین ضرر را بابت تعطیلی لیگ متحمل شد

از ربیعی سوال کردیم در صورتی که بازی ها ادامه پیدا کنند، لیگ با توجه به تعطیلات دچار چه تبعاتی می‌شود، اظهار کرد: شما ببینید در حالتی خوشبینانه طبق صحبت مقامات سازمان لیگ، بازی ها از اوایل اردیبهشت آغاز می شوند و تا خرداد ادامه خواهد داشت. بین دو لیگ فقط 60 روز فاصله خواهد بود و این موضوعی نیست که به طور طبیعی رخ بدهد و انگار یک فصل را تمام کردیم و وارد فصل بعدی می شویم. خوشبختانه مقامات سازمان لیگ افراد با تجربه ای هستند و می دانند باید زمانی را برای آماده سازی به تیم ها اختصاص بدهند تا بتوان این تعطیلی بلندمدت را جبران کرد. بحث سلامتی بازیکنان و جامعه را در این بیماری نابهنگام لحاظ می کنیم و باید بحث مصدومیت بازیکنان هم لحاظ شود. زمانی که برای آماده سازی به تیم ها اختصاص می دهند یکسان است. اما باید بگویم بیشترین تیمی که در این خصوص متضرر شده مس رفسنجان است. تیم ما در 12 بازی گذشته 29 امتیاز کسب کرده یعنی اینکه در شرایط آرمانی قرار داشته و روی روال خوبی بوده است. شاید اگر لیگ ادامه پیدا می کرد تا الان که با شما صحبت می کنم تکلیف جدول و برخی مسائل روشن شده بود ولی ما تمام تلاش خود را انجام می دهیم و باید بگویم شاگردان من با تجربه هستند و فعلا با توجه به همه سختی ها تمرکز خود را حفظ کرده اند. برای من انسجام ذهنی از همه چیز مهمتر است. قطعا با شروع بازی ها شاهد افت کیفیت بازی ها خواهیم بود ولی ما سعی می کنیم انسجام تیمی حفظ شود.

توضیح مفصل در واکنش به حواشی آخر سال

در روزهای پایانی سال 98 خبر اردوی مس در کرج باعث حواشی زیادی در فضای مجازی شد که این تیم نباید به مناطق آلوده و شایع کرونا برود. سپس با لغو اردو، بازیکنان مس به رفسنجان بازگشتند و دو روز در رفسنجان تمرین کردند که این بازگشت نیز حاشیه ساز شد. در حالی که به نظر می‌رسید عده‌ای در هر حالتی مخالف تمرین مس و احتمالا موفقیت این تیم هستند که ربیعی در این خصوص گفت: این مسئله دو بخش است. یک بخش مربوط به اصل داستان و یک بخش هم مربوط به اینکه برخی موفقیت مس را نمی خواهند. طبیعی است مجموعه ای که در حال موفقیت است مخالفانی دارد و سنگ اندازی می شود. اما الان مردم رفسنجان باید قضاوت کنند. بهترین نتایج تاریخ مس را کسب کرده ایم و به شهر شور و نشاط داده ایم. توانستیم شخصیت متفاوتی نسبت به سال های گذشته ایجاد کنیم. این یک کار جمعی بوده و من تنها رهبر این مسیر بودم. تیمی که در کمتر از دو هفته فرصت داشت و تشکیل شد اما حالا این اتفاقات بزرگ را رقم زده است. عده ای که مخالف موفقیت مس هستند عده کمی هستند و در رفسنجان به حدی به ما انرژی مثبت می دهند که باعث شده ما دو چندان تلاش کنیم. طرف حساب اصلی ما هواداران واقعی هستند. مردمی که نجیب، مظلوم و شریف هستند و این شهر به خاطر خدماتی که در تمام این چند دهه اخیر به کشور داشته به فاتحان اروند مشهور است و لایق حضور در لیگ برتر و این اتفاق بزرگ است. در هفته های اول کسی تیم را جزو مدعیان نمی دانست و با دو تساوی کار را آغاز کردیم اما گفتیم باور داشته باشید و خوشحالیم که اینجا هستیم.

وی افزود: موضوع کارشناسی شده بود و شاید اگر همان مقطع اطلاع رسانی دقیقی انجام می شد این همه سو تفاهم به وجود نمی آمد. به ما اعلام شد تا 14 فروردین بازی ها تعطیل است و در همان مقطع به دلیل اینکه تیم 25 روز در رفسنجان بود، به بازیکنان استراحت دادیم؛ چون آن ها نگران خانواده هایشان بودند و 6 روز تمرینات را تعطیل کردیم. بعد هم گفتیم چون به شهرهای خودشان می روند بعد از استراحت در یک اردو تا تاریخ 28 اسفند در اختیار خودمان باشند و دوباره تا دوم فروردین تمرینات تعطیل شود تا بتوانیم در فضای خارج از رفسنجان تمرین کنیم و اگر هم اتفاقی برای کسی در تیم رخ بدهد خودمان را قرنطینه کنیم. اصلا بحث اردوی کردان مطرح نبود و ما می خواستیم در دهکده ورزشی چهارباغ اردو بزنیم. کسانی که رفته اند می دانند این دهکده کاملا محصور است و با مسئولان دهکده هم صحبت کردیم که مسائل بهداشتی رعایت شود و محیط ضد عفونی شود و هیچ عبور و مروری هم نباشد. دو روز بعد از اینکه این تصمیم را گرفتیم ستاد مبارزه با کرونا اعلام کرد اماکن ورزشی تا پایان سال باید تعطیل باشند. مسئول دهکده هم زنگ زد و گفت به لحاظ قانونی حضور تیم در آنجا مشکل دارد و نمی توانند پذیرای ما باشند. وقتی دیدیم این تصمیم گرفته شده با هماهنگی با مدیریت محترم باشگاه تصمیم گرفتیم دور اول اردو را در رفسنجان ادامه بدهیم. بازیکنان به محض ورود به رفسنجان توسط دو سه پزشک مورد تست قرار گرفتند و تمام موارد انجام شد و هیچ مورد خاصی نبود و بیش از 20 روز هم از آن مسئله گذشته و اگر اتفاقی رخ می داد باید تا الان همه مطلع می شدند.

سرمربی مس رفسنجان تاکید کرد: عده ای سودجو دنبال این بودند که جو را ملتهب کنند ولی ما در صدد هستیم که برای رفسنجان افتخار کسب کنیم و اصلا نمی خواهیم باعث اتفاق بدی شویم. دو روز در رفسنجان تمرین کردیم تا اینکه اطلاعیه بعدی آمد و بازی ها و تمرینات تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند. تیم من 21 اسفند به رفسنجان بازگشت و 22 و 23 اسفند تمرین کرد و شب 23 اسفند بازیکنان به شهرهای خودشان برگشتند. وقتی دیدیم فدراسیون و سازمان لیگ تعطیلی را اعلام کردند ما هم تابع تصمیم شدیم و تمرینات را تعطیل کردیم. حتی در زمانی که ما تعطیل بودیم بعضی از تیم ها تمرین می کردند و حتی تیم های استان هم تمرین کردند. الان هم مثل بقیه تا اطلاع ثانوی تعطیل هستیم. شاید ما مقصریم و باید اطلاع رسانی دقیق تری می شد و برای کسانی که سو تفاهم به وجود آمد این مسئله شفاف سازی می شد. ما حق می دهیم که نگران شهر و مردم شهر باشند و ما هم در همان مسیری هستیم که هم وطنان قرار دارند. تصمیماتی که گرفتیم گواه صحبت های من است. امیدوارم این بیماری هرچه سریع تر از کشور و کل جهان ریشه کن شود و همه چیز به شرایط عادی برگردد.

گزارش: کرمان ساکر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید